Новий рейтинг виробників сонячних панелей: що вибрати?

Ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин
Або ви можете зателефонувати нам
+38 (096) 4888 393
У характеристиках будь-якої відомої Вам сонячної батареї в характеристиці є параметр «ВВ». Буває 3ВВ, 4ВВ, а сьогодні вже винайшли панель з 5ВВ. Що ж таке це «5ВВ»?

У перекладі з англійської «ВВ» - це скорочення від busbar, шина, яка в сфері електрики означає провідник, який має малий опір.

У сонячних панелях, шини - це металеві лінії, які Ви бачите, що спускаються по окремим квадратах або осередкам панелі. Це дроти, які з'єднують кожну клітинку з подальшою, збираючи згенерований постійний струм, створюваний в сонячних елементах під дією фотонів, в один потік. Зазвичай їх роблять з міді з подальшим посрібленням, для поліпшення провідності і зменшення окислення.

Як візуально виглядають сонячні панелі покоління 4ВВ і 5ВВ?
На малюнку Ви зможете побачити різницю між 4ВВ (зліва) і 5ВВ (праворуч).
І яка ж різниця, скільки цих шин?

Закон Ома говорить, що в міру зниження опору струм підвищується. Тобто, збільшення кількості шин, призводить до зниження опору між осередками, що відповідно підвищує обсяг струму при тій же напрузі, а це, в свою чергу, збільшує потужність.

Цікавий приклад: додавши ще 2 смуги на трасі, Ви збільшите кількість машин, які зможуть проїхати по ній за ту ж хвилину.

Таким чином, панелі з 5ВВ мають велику ефективність і вироблення.

Одним з першовідкривачів стала компанія TrinaSolar, запатентувавши ще в 2014 році технологію 5ВВ. До того ж, фахівці цієї компанії запевняють, що при спільному використанні в одній системі модулів 4ВВ і 5ВВ не викличе ніяких технологічних проблем або порушень продуктивності.

Три найбільш поширених питання про покоління сонячних панелей ВВ

1. Правда, що панелі з великою кількістю «ВВ» генерують більше?
- Так, чим більше проводять шин, тим більше проводитися струму і відповідно буде більше загальна генерація такої сонячної панелі.

2. Яка максимальна кількість «ВВ» існує на сьогоднішній день?
- Сьогодні є сонячні батареї з 9 і 12 ВВ. Створила таку панель китайська компанія DAH Solar в 2019 році. Причому вони практично відразу збільшили кількість шин в панелі майже в 2 рази, так як до цього п'ять, було максимальною кількість шин в сонячної панелі.

3. Що таке технологія МультіВВ (multibasbar)?
- Мultibasbar або МВВ це нова концепція збирання струму з осередків, але не шляхом збільшення кількості шин, а використання декількох тонких проводів. Ця концепція в рази збільшує ефективність сонячної панелі.

Made on
Tilda