Мы перезвоним Вам в течение 5 минут
Или вы можете позвонить нам
+38 (096) 4888 393
Ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин
Або ви можете зателефонувати нам
+38 (096) 4888 393

Трекери для сонячних електростанцій

Трекери для сонячних електростанцій

При генерації електроенергії з використанням сонячних батарей одним із пріоритетних завдань буде максимальне збільшення кількості світла, що падає на робочу поверхню. І, оскільки просто орієнтувати панелі в потрібному напрямку буде недостатньо, доцільно використовувати спеціальні поворотні пристрої - сонячний трекер.

Ефективність використання трекерів для сонячних панелей

Трекер для сонячних панелей - це пристосування, яке забезпечує орієнтування каркаса з генеруючими елементами відповідно зі зміщенням сонця. Їх застосування цілком виправдано:

  • При нерухомому розміщенні - батареї найчастіше орієнтуються в напрямку між крайніми точками сходу і захід сонця. При цьому забезпечується хороша генерація в середині дня, але втрати в ранкові та вечірні години можуть досягати 75%.
  • Це ж стосується річного зміщення сонця по лінії північ-південь: тут рівень втрат буде менше, але все одно він складає від 8 до 10% від максимуму в рік.
  • В цілому така система за умови правильного налаштування забезпечує збільшення генерації на 28-35% в порівнянні з нерухомими конструкціями.
Основні різновиди трекерів для електростанцій

При необхідності власник геліоелектростанції може самостійного виготовити трекер на Ардуіно. Але сьогодні на ринку досить готових рішень, які відрізняються по функціоналу.

Одноосьові

Найпростішими будуть одновісні трекери для сонячних панелей. Вони забезпечують орієнтацію батареї в одній площині - горизонтальної або вертикальної. Ціна одноосьових модифікацій нижче, але і ефект від їх застосування буде не таким відчутним.

Двоосні

Для забезпечення максимального ефекту використовуються двоосні моделі, які повертають панелі і по горизонталі, і по вертикалі. Конструкція сонячного трекера такого типу дещо складніша, оскільки в ній більше рухливих елементів - але і вловлює енергію така модифікація ефективніше.

Які трекери ми рекомендуємо

Вибираючи трекер, варто звернути увагу на його конструктивні особливості. Найбільшу ефективність генерації забезпечують моделі з такими характеристиками:

  • Конструкція - двуосна.
  • Азімут кута - від 220 до 320 °.
  • Зенітний кут - до 70 °.
Також бажано оснащувати системи датчиками інсоляції, а також анемометрами, реєструючими швидкість і напрям вітру (вони переводять установку в режим флюгування для захисту від поломки).
Made on
Tilda